Vai jūtaties pietiekoši labi pēc garas dienas traktorā vai kombainā? Vai paliek laika ģimenei, draugiem un vaļaspriekiem? Vairums laukkopībā nodarbināto apzinās, ka sezonas laikā darbam ir augstākā prioritāte. Bet varbūt arī šeit ir iespēja uzlabot komfortu un samazināt laika patēriņu.

Lauksaimniecības darbu automatizaciju parasti uzskata par lielāku saimniecību izvēli, tomēr tas nebūt tā nav. Mēs veicām aprēķinus dažāda lieluma saimniecībām, un, pareizi piemeklējot risinājumus, arī 200 ha saimniecība gūs būtisku ietaupījumu ilgtermiņā. Piemēram, apstrādājot 12,5 ha lauku ar izmēru 500x250 m ar 4 m agregātu, kas nelielai saimniecībai ir klasiska situācija, jūs veicat vismaz 4 liekus braucienus. Tikai degvielā starpība ar automātisko stūrēšanu ir no 10 EUR, darbam nepieciešamai laiks pieaug par pusstundu, nemaz nepieminot tehnikas izmaksas, operatora izmaksas, augsnes sablietēšanu un izniekoto materiālu izmaksām.

Katrs var apmēram aprēķināt savas saimniecības ieguvumu no tehnikas automatizācijas, ja vadīsies uz vidēji 10% ietaupījumu no savam kopējām izmaksām. Tomēr ne tikai tiešās darba izmaksas ir vienīgais ieguvums - daudz mazāks stress ir operatoram, kā arī būtiski samazinās konkrētā darba veikšanai nepieciešamais laiks. Kopā tas ļauj operatoram justies krietni labāk, būt mājās pie ģimenes ātrāk un pilnvērtīgāk pavadīt savu brīvo laiku pat sezonā.

Vēl viens būtisks ieguvums, ko tieši nevar redzēt, ir iespēja iedot augiem tieši to, kas nepieciešams optimālai attīstībai. Runa iet par precīzāku darbu ar automātisko sekciju kontroli jūsu esošajam miglotājam un izkliedētājam, kā arī darbu ar mainīgajām mēslošanas devām. Apvienojumā ar ražas kartēšanas sistēmu kombainam, jums ir labākiem instrumenti ieguldīt mazāk, bet saņemt vairāk.

Ražas novākšanā automātiskā stūrēšana var ietaupīt vismaz 1 dienu sezonā. Mūsdienu kombains spēj novākt 200 līdz 400 t graudu dienā. Cik izmaksā laikā nenovākta raža lietus periodā?...

300 ha saimniecībā ieguldījums Ag Leader automātiskās stūrēšanas sistēmā, komplektā ar sekciju kontroli miglotājam un mainīgās devas vadību izkliedētājam, kā arī ražas uzskaites sistēmu kombainam atpelnīsies pusotra gada laikā vai mazāk. Un tā ir tikai redzamā ieguvumu puse. Vairāk brīva laika ģimenei un draugiem, mazāks nogurums un apziņa, ka visu izdarat pareizi - vai to var novērtēt naudā?

No otras puses - neieguldot Ag Leader tehnoloģijās darbu un uzskaites automatizācijā, jūs katrus 5 gadus iztērēsiet 3-4 reizes vairāk nekā investējot, lai strādātu vieglāk, mazāk un precīzāk, iztērējot tikai minimumu nepieciešamo resursu. Kāpēc strādāt dārgāk?

Kāda ir jūsu izvēle? Izstāstiet mums savu situāciju - mēs piemeklēsim piemērotāko risinājumu, kas būtiski izmainīs jūsu dzīvi. Tā ir jūsu izvēle, kā jūs gribat dzīvot un strādāt arī šajā gadā. Veiksmi visiem!