20 iemesli lauku drenāžai

Visbiežākais jautājums pirms ieguldījuma veikšanas ir - “Kā es varu to atļauties izdarīt?”  Tomēr attiecībā uz lauku drenāžu, Soil-Max®  vēlas jums pajautāt - “Kā es to varu atļauties nedarīt?”

1. Augstāka raža un tās kvalitāte

Precīza lauku drenāža uzlabo ražas kvalitāti un kvantitāti. 125 eksperimentu rezultāti no ASV uzrāda iespaidīgu ražas uzlabojumu, ko nodrošina lauku drenāža: kukurūza līdz  +34%, lucerna līdz +42%, sojas pupas līdz +29%, un kvieši līdz pat +76%.

2. Ātrāka augsnes sasilšana

Drenēti lauki ir par 2 līdz 10 grādiem siltāki nekā nedrenēti, kas nodrošina ātrāku sēklu sadīgšanu un stādu attīstību.

3. Samazināta augsnes sablīvēšanās 

Lauku drenāža nosusina augsnes un samazina augsnes sablīvēšanos, ko rada to apstrāde mitros apstākļos. Drenēti lauki labāk pretojas sablīvēšanai, un rezultātā nodrošina augstākas ražas.

4. Spēcīgākas, dziļākas saknes

Zemāks lauka ūdens horizonts, ko uztur drenāžas sistēma, veicina sakņu sistēmas meklēt ūdeni dziļāk un tādējādi rada vairāk gaisa un ūdens kanālu. Rezultātā uzlabojas sakņu attīstība un to iekļūšana augsnē, kas savukārt ļauj augiem iegūt vairāk barības vielu ilgāku laiku.

5. Labāka augsnes aerācija

Drenu ieklājēji palīdz izlabot augsnes uzsūkšanas spēju un ļauj saknēm piekļūt vairāk gaisa un ūdens. Tāpat kā cilvēkiem, arī augiem ir nepieciešams skābekļa un oglekļa dioksīda apmaiņu, ko tiem nodrošina aerācijas kanāli augsnē.

6. Kvalitatīvāka augsnes vide

Pateicoties drenu ieklājēju izmanošanai, augsnē tiek radīta optimāla vide augsnes mikroorganismu un slieku attīstībai. Šie mikroorganismi ir vitāli svarīgi augu attīstībai un padara tiem pieejamāku slāpekli un sēru.

7. Samazināta ražas mainība

Lauku drenāža ne tikai uzlabo ražību, bet arī uzlabo tās stabilitāti un samazina mainību. Neseni universitātes pētījumi parāda, ka nedrenētos laukos ražības mainība bija pat 46% salīdzinājumā ar tikai 18% nevienmērību drenētos laukos. Stabila ražība nodrošina stabilu naudas plūsmu. 

8. Vairāk piemērotu dienu darbu veikšanai

Paātrināta drenētas augsnas sasilšana un žūšana pavasarī ļauj uzsākt sēju ātrāk, kā arī pagarināt rudens darbu sezonu. Sausāka augsne samazina tās sablīvēšanās iespēju, un paātrina nākošo darbu veikšanu pēc sējas. 

9. Garāka veģetācijas sezona

Agrāka sēja siltākā un sausākā augsnē dod augiem maksimālu iespēju attīstīties un dot augstāko ražu.

10. Lieliska augsnes struktūra

Nepareiza augsnes ūdens resursu pārvaldība rada mitras, piesātinātas augsnes, kuras ir sarežģīti un dārgi apstrādāt.  Drenētas augsnes novada lieko mitrumu ātrāk, kas uzlabo augsnes veselību ar labāku struktūru un sakņu labāku mijiedarbību ar ūdeni un gaisu. Rezultātā poraina augsne labāk notur augu optimālai attīstībai nepieciešamo mitrumu.

11. Labāka raža sausā sezonā

Spēcīgākas un dziļākas saknes ļauj augiem labāk pretoties vasaras sausumam. Tā kā Soil-Max drenu ieklājēji pazemina lauku ūdens horizontu un ļauj pavasara darbus veikt agrāk, augu saknes izveidojas spēcīgākas un aug dziļāk, ļaujot iegūt vērtīgas barības vielas pirms vasaras karstuma un sausuma stresa sezonas.

12. Samazināti slāpekļa zudumi 

Lauku drenāža veicina sausāku augšņu veidošanos, kas ir piemērotākas slāpekļa uzņemšanai  un aerobo baktēriju attīstībai. Tā kā slāpeklis ir viena no lielākajām ražošanas izmaksu pozīcijām, samazināti tā zudumi ļauj jums ietaupīt līdzekļus un izaudzet labāku ražu.

13. Vienmērīgai augu attīstība

Ar drenu arkliem jūs izveidojat sausāku, siltāku augsni. Tādējādi ir samazināta sēklu bojāšanās pirms sadīgšanas, kas nodrošina vienmērīgu augu attīstību. Labi, vienādi augu stādi ir pamatīgs sākums labai veģetācijas sezonai un lieliskai ražai. 

14. Toksīnu izvadīšana

Drenāža attīra augsni. Toksiskas substances, slimības izraisoši organismi, kā arī bīstami augsts dzelzs un mangāna saturs tiek izvadīts pateicoties labākai drenāžai un uzlabotai augsnes aerācijai.

15. Samazināta augsnes erozija 

Efektīva lauku drenāža izveido augsni, kas spēj uzsūkt lielāku lietus ūdeņu daudzumu, samazinot virsējo ūdeņu noteci pa lauku virspusi. Šī erozijas kontroles iespēja  uztur gan augstu augsnes auglību, gan labu tās struktūru.

16. Vienreizēja izmaksa

Kvalitatīvs drenu ieklājējs, kā, piemēram, Soil-Max Gold Digger, ir vienreizējs ieguldījums, kas dod rezultātu gadu no gada. Sēklas materiāla, minerālmēslu un ķimikāliju izmaksas veidojas katru gadu, tehnika nolietojas un tai ir nepieciešama atjaunošana. Augsnes drenāža dod  milzīgu tālākejošu efektu, kas palielina ražību un peļņu gadiem uz priekšu.

17. Augstāka peļņa 

Ir teiciens - labi lauksaimnieki kopj labus laukus.  Drenāža padara laukus labus.  Tā kā izmaksas 6 un 8 t ražas iegūšanai ir līdzīgas,  drenāžas radītās priekšrocības ļauj jums apstrādāt vairāk zemes ar mazākām izmaksām, tādējādi ļaujot nopelnīt vairāk. 

18. Zemākas kaltēšanas izmaksas

Lauku drenāža ļauj augiem attīstīties un nogatavoties ātrāk, kas samazina ražas kaltēšanas nepieciešamību un izmaksas. 

19. Zemāka izmaksu cena 

Ar vienādām izmaksām, drenēti lauki ļauj iegūt labākas ražas un tādējādi samazināt vienības izmaksu cenu. 

20. Zemākas tehnikas un darbu izmaksas

Tehnikas izmaksām pieaugot, ir ļoti svarīgi izmantot tehnoloģijas efektīvi un ar labāko rezultātu. Drenētas augsnes ļauj lauksaimniekiem uzsākt pavasara darbus vairākas dienas agrāk, sezonā darbam un ražas novākšanai ir vairāk dienas, un rudenī var turpināt veikt darbus ilgāk. Šī efektivitātes priekšrocība ļauj lauksaimniekiem paveikt vairāk ar mazāk tehnikas.